CİLT LEKELERİNE: SALYANGOZ ÖZÜ

Tarafından Alize
0 Yorum yap

Güzellik dünyasında devrim yaratan, birbirinden güçlü faydalarıyla yüzyıllardır kullanılan ve bağımlılık yapan mucizevi salyangoz cilt bakım ürünlerini mutlaka duymuşsundur. Kabuğu kırıldığında yenisini üretebilen, kendi kendisini en iyi şekilde tedavi edebilen salyangozlar, şimdi de senin lekelerini gidermek ve cildini yenilemek için göreve hazır! Peki ama nasıl? 

Önemli olduğunu düşündüğümüz bir haber vererek lafa girelim.Salyangozlar cilt bakımı ürününe dönüşen süreçte zarar görmüyor. Dolayısıyla güvenle kullanabileceğin bir ürün.

Nedir Bu Salyangoz Özü?

Salyangoz özü, tahmin edeceğin üzere salyangozun salgıladığı sıvılardan elde ediliyor. En başta da leke savaşçısı olan bu özle elde edilen ürünler, yara izlerine, sivilceye, yanıklara ve çatlaklara birebir olmalarının yanı sıra, cildi sıkılaştıran ve yenileyen yaşlanma karşıtı ürünler arasında. Bunun nedeni ise salyangoz özünün birbirinden değerli ve etkili bileşenlerden oluşması. Allantoin, kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotiklerden oluşan salyangoz özü, müthiş bir tamir edici ve yenileyici!  

Yaz Biter, Lekeler Kalır…

Yazın ardından kalan en somut şey çoğu zaman bir türlü geçmeyen, can sıkan güneş lekeleri olur. Yazın en büyük çilesine, güneş lekelerine veda etmek için sabırsızlananlar bugünlerde en çok salyangozlu ürünleri tercih ediyor. Onarıcı, yenileyici ve koruyucu etkisiyle çoktan favori cilt bakım ürünleri arasındaki yerini alan salyangoz kremleri, lekelere açtığın savaşta en büyük destekçin.

Küçük bir uyarıyla başlamakta fayda var. Sık sık güneş lekesi sorunu yaşıyorsan cildini yeterince koruyamıyorsun demektir. Bu nedenle salyangoz kremine entegre olarak iyi bir güneş kremi kullanman şart. Eğer düzenli bir güneş kremi kullanıcısı değilsen, leke tedavisinde bahar ve kış aylarını seçmende fayda var. Bu şekilde daha az hassas bir ciltte daha etkili sonuçlar elde etmen mümkün.

Peki Bu Lekelerin Oluşmasına Neden Olan Şey Ne? 

Sorunun cevabı son derece basit,güneş ışınlarının lekeye neden olan pigmentleri aktive etmesi. Bizim meşhur salyangoz kremleri tam da burada sahneye giriyor, lekeye savaş açıyor, hücreleri yeniliyor ve sahneyi terk ediyor. Bunu da öncelikle içerisindeki özel bir maddeye borçlu… 

Salyangozlu kremlerin leke karşıtı olarak kullanılmasındaki küçük mucize allantoin maddesi. Cildin yenilenmesinde oldukça güçlü bir doğal koruyucu olan bu madde, cilt tonunun dengelenmesinde de çok etkili. Cildi hem güneş lekesi hem de sivilce izinden arındırma görevini layıkıyla yerine getiriyor. Aynı zamanda antiseptik olan bu madde, olası iltihaplanmaları da minimuma indiriyor.

Doğal Antibiyotik

Salyangoz lekelere ve izlere iyi geliyor evet, ancak çok daha önemli bir işlevi daha var.İçerisinde bulunan doğal antibiyotikler sayesinde lekelerin daha en baştan oluşmasını da önlüyor.Cilt yüzeyinde bulunan bakterilere karşı savaşan bu doğal antibiyotikler, bakteri nedeniyle oluşabilecek enfeksiyon ve iltihapların önüne geçiyor ve haliyle sivilcelerin ve aknelerin oluşmasını da önlüyor. Yani bu müthiş koruyucu sayesinde cilt lekelerine daha en baştan elveda diyorsun.

Hangi Salyangoz Kremi Daha İyi? 

Güneş lekelerinden kurtulmak için en doğru salyangoz kremini seçmekte fayda var. Bunun için piyasada yer alan bilinen markaların doğal içerikli ve salyangoz ekstresi yüksek ürünlerinden tercih edebilirsin. Unutma ki,cildinin zarar görmemesi adına içerisinde salyangoz özü olan her ürüne atlamamak, ürün seçiminde mesafeli ve araştırmacı olmak gerekiyor. Bu gibi temel bilgilerden hareket ederek en kaliteli salyangoz kremine çok daha kolay ulaşabilirsin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment