ÖLÜMSÜZLÜK BİTKİSİ:ALOE VERA

Tarafından Alize
0 Yorum yap

Aloe veranın cilt bakım ürünlerinde en çok kullanılan doğal içeriklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Güçlü bileşenlerden oluşan jelimsi yapısı, pek çok cilt sorununa iyi gelen, cildi yatıştıran ve nemlendiren bir özellik göstermekte. 

Güneş yanıklarına, küçük kesik ve sıyrıklara, tahriş ve kızarıklıklara şifa veren aloe vera, aynı zamanda çok etkili bir cilt bakım kremi işlevi de görüyor.

Peki aloe veranın cilde ne gibi faydaları var dersen, aşağıdaki önemli bilgilere bakmanda fayda var.

• Tüm Cilt Tipleri İçin Eşsiz Bir Nemlendirici

Aloe vera, diğer nemlendiriciler gibi ciltte ağır bir his bırakmıyor ve cilt tarafından hızlıca emiliyor. Kuru ve pul pul dökülen ciltlere çok iyi geldiği gibi yağlı ve akneye yatkın ciltler için de çok etkili. Bunun nedeni ise hafif dokusu ve tam %99 oranında sudan oluşan güçlü içeriği.

• Tahriş Olmuş Cildi Yatıştırıcı

Aloe vera jelinin güneş yanığı, döküntü, enfeksiyon, kızarıklık ve kaşıntı gibi nedenlerle tahriş olmuş cilt için çok etkili bir yatıştırıcı olduğunu ve soğutma özelliği taşıyor. Bu özellikleri aslında onu hassas ciltler için de çok etkili bir cilt bakım ürünü haline getiriyor. Özellikle yüzünde iltihap, akne ve sivilce gibi sorunlar yaşayanlar için son derece faydalı olan aloe vera jeli,cilt bakımı denince olmazsa olmaz bir bakım ürünü.

• Sivilce ve Cilt Lekelerine Düşman

Antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri sayesinde cildinden akneleri uzak tutmanda en büyük yardımcılardan biri. Sivilcelerin ana nedeni olan bakterilerin ciltte birikmesini önlerken, var olan sivilcelerin iyileşme sürecini de hızlandırıyor. Elbette sadece sivilce üzerine aloe vera jel sürerek ondan kurtulmak pek mümkün değil. Ancak cildinin bütününe düzenli olarak uygulayacağın aloe vera özlü ürünlerle bu sorunun önüne rahatlıkla geçebilirsin. Aloe vera, cilt hücrelerini onarıcı özelliği sayesinde sivilcelerden geriye kalan izlerin ve cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça etkili.

• Yaşlanma Belirtilerinin Azalmasına Yardımcı

Erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek adına aloe vera içeren yüz kremlerinden tercih edebilirsin. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olan E ve C vitamini ve beta karoten içeriyor. Bildiğin gibi cildimiz yaşlandıkça elastikiyetini kaybediyor. Aloe vera, cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olan yaşlanma karşıtı bileşenlerden oluşuyor. Yüz bakımında aloe vera özlü krem ya da jel kullanmak, nemin korunmasını destekliyor, cilde parlaklık veriyor, cildin elastikiyetini artırarak cilt hücrelerinin onarılmasına yardımcı oluyor.

• Göz Altı Morluklarına ve Yüz Şişliğine Birebir 

Yüzde en çok yaşanan sorunlardan biri de koyu renk halkalar ve şişlik. Bu halkalar söz konusu olduğunda genelde umutsuz hissediyoruz, çünkü çözüm bulamıyoruz. Ancak bu konuda da aloe veraya güvenebilirsin. Bu tür cilt tonu dengesizlikleriyle mücadele eden antioksidan ve E vitamini içeriklere sahip olan aloe veranın soğutma etkisi de şişlik sorununa iyi geliyor. Özellikle geceleri göz etrafına uygulayacağın jel, cildine çok ama çok iyi gelecek!

• Cildi Rahatlatıcı

Cildi rahatlatmak için doğal, hızlı ve etkili bir çözüme ihtiyacınız varsa, aloe vera tam da aradığınız şey olabilir. Fitosterol gibi bileşikleri nedeniyle antienflamatuar ve ağrı giderici faydalara sahip olan aloe vera cildin yenilenmesine ve rahatlamasına da olanak sağlar.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment