SİVİLCE VE SİYAH NOKTALARI AZALTAN MASKE ÖNERİSİ

Tarafından Alize
0 Yorum yap
CİLT BAKIM MASKELERİ

Herkes cildinin pürüzsüz ve bakımlı görünmesini ister. Ancak makyaj kalıntıları, sağlıksız beslenme ve çevresel faktörler gibi etkenlerden dolayı birçok cilt problemine de maruz kalırız. En sık rastlanan cilt problemlerinin başında da sivilce ve siyah noktalar gelir. Kötü görünümün yanı sıra cilt sağlığını da olumsuz etkileyen sivilce ve siyah noktalarla nasıl başa çıkabiliriz? Sivilce ve siyah noktaları temizlemek için en etkili yöntem nedir? Sorularının cevaplarına geçmeden önce sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemek için neler yapabiliriz açıklayalım.

SİVİLCE VE SİYAH NOKTA OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN NE YAPILMALI?

En çok yaşanan cilt problemi olan sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemenin birinci kuralı cilt temizliğidir. Gözeneklerin temiz olması, kir ve yağ birikimlerinin ciltte tutunamaması, cildin nefes almasına neden olur. Nefes alabilen bir cilt yapısı sağlıklıdır. Cilt temizliğinizi doğru ve düzenli yapıyorsanız sivilce ve akne problemi yaşamanız çok düşük bir olasılıktır. Bunun yanı sıra zararlı gıdalardan uzak durarak sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinirseniz yine bu problemi yaşama olasılığınızı minimum seviyede tutmuş olursunuz.

SİVİLCE VE SİYAH NOKTALAR NASIL TEMİZLENİR?

Öncelikle sivilce ve siyah nokta problemi yaşayan kişilerin çoğunun yağlı ya da karma cilt yapısına sahip olduğunu söylemeliyiz. Bu tarz cilt yapılarında kullanılan temizleme ürünlerinin de özenle seçilmesi gerekir. Eğer yüz temizleme jeli ya da sivilce ve siyah nokta maskesi gibi ürünler kullanıyorsanız, cildinizi kurutmayan antibakteriyel ve antienflamatuar içerikli ürünleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Diğer önemli bir detay ise kesinlikle sivilce ve siyah noktalarınızı sıkmamanızdır. Bu durum daha çok yayılmasına ve cildinizin deforme olmasına neden olacaktır.

Siyah noktaların ve sivilcelerin giderilmesi için cilt temizliğinizi düzenli olarak yapmalısınız. Yüzünüzü temizledikten sonra cilt tipinize ve sorununuza uygun bir maske ile sivilce ve siyah noktaları azaltabilir istikrarlı kullanımda ise tamamen yok edebilirsiniz. Sivilce ve siyah noktaları temizleyen maske ve ürünlerin kurutucu özelliği bulunduğundan, bakımınızı yaptıktan sonra mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu aşamada nemlendirici krem kullanabilir ya da nemlendirici maske uygulayarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

SİYAH NOKTALAR İÇİN EN ETKİLİ YÖNTEM NEDİR?

Siyah nokta ve sivilce problemini gidermenin en etkili yöntemi cilt temizliğinin yanı sıra cilt maskeleridir. Sivilce ve siyah noktaları gideren maskeler, gözeneklerin daha derinine inerek temizler. Böylece siyah nokta tedavisinde daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlar.

 

SİVİLCE VE SİYAH NOKTA MASKELERİ CİLDİ KURUTURMU?

Sivilce maskeleri ciltteki iltihaplı bölge için hazırlandığından cilt kuruluğu yapabilir. Aynı şekilde siyah nokta maskeleri için de içeriği gereği cildi kurutma etkisi bulunmaktadır. Eğer böyle bir cilt probleminiz varsa sivilce ve siyah nokta temizliği yaptıktan sonra mutlaka nemlendirici maske ile cildinize bakım yapmalısınız.

 

NEMLENDİRİCİ MASKELERİN SORUNLU CİLTLERE ETKİSİ NEDİR?

Nemlendirici maskelerin cildin kaybettiği su ve mineralleri sağlayıcı etkisi olduğundan, gözenekleriniz yağ ve kir birikimlerine karşı daha elastik bir yapıya bürünür ve siyah nokta oluşması güçleşir. Bu yüzden nemlendirici maskeler cilt yapısını güçlendirmede etkin rol oynar. Ancak bazı nemlendirici maskelerin içeriğinde yağ oranı fazla olabildiğinden yağlı ve karma ciltlerde daha olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden nemlendirici maske seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli etken içeriğindeki yağ bileşenlerinin cilt yapınıza uygun olmasıdır.

BESLEYİCİ ÇAY AĞACI GECE MASKESİ İLE SORUNLU CİLT YAPISINDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Dünya genelinde ‘Altın Marka Ödülü’ ne sahip olan Licape Besleyici Çay Ağacı Gece Maskesi, içeriğindeki çay ağacı yağı ile ciltteki sorunlu bölgeleri onarır. Antibakteriyel ve antienflamatuar bileşenleri sayesinde cildinizi derinlemesine temizler. Çay ağacı yağının muhteşem etkilerinden biri de nemlendirici özelliğidir. Cildin PH dengesini ve yağ oranını bozmadan gereken mineralleri sağlar ve nemlendirici maske olarak görevini tamamlar. Sivilce ve siyah noktaları gideren diğer maskelerin yanı sıra tek bir ürünle cildinizin bütün ihtiyacını karşılayan Licape Besleyici Çay Ağacı Gece Maskesi kullanmanın faydasını diğer ürünlere kıyasla çok daha kısa sürede fark edebilirsiniz. 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment